יום שבת, 18 במרץ 2017

לא אקטואלי - 18.3.17

הביאו את היום
הקדישו לך יום בינלאומי? מצבך לא משהו.

זמן ירושלים
בשעה טובה ומוצלחת אני גאה לספר לכם על החוברת הרביעית בסדרת 'הזמן' שזה עתה לאור. מכיוון שאני משוחד ולא יכול לספר לכם כמה נפלאה יצאה החוברת שמעלה את ירושלים על ראש שמחתנו (מרגישים כמה עיר הבירה שלנו מתרגשת?), אסתפק בתודות לשותפים הנהדרים להוצאתה: רועי ילינק, שותפי לעריכת החוברת, הרצי, משה ותמר ממרכז מורשת בגין, ואחרונים חביבים, יועז ומירי, הידועים גם בתור 'הבוסים'.

עד דלא ידע
פורים דמפריזים
אחרי שלוש מסיבות פורים והחג עדיין לא התחיל. לא קל להיות יהודי.

ביבי כלכלי
כמה זמן שאני מחכה לראיונות מהסוג הזה! ראשית, מפני שתמיד טוב לשמוע יותר את ראש הממשלה בראיונות ענייניים בתקשורת. שנית, מפני שב-20 השנים האחרונות (לפחות), פרט לתקופה קצרה בה שר האוצר היה נתניהו עצמו, הימין העדיף לעשות לעצמו חיים קלים ולגזור את הקופון האלקטורלי סביב הקייס בטחוני בעוד הוא מזניח, שלא לומר מפקיר, את זירת השיח הכלכלי לטובת כל מיני סוציאליסטיים-פופוליסטיים-חברתיים-עאלק. וזה, חבל מאד. פעמיים: פעם ראשונה מכיוון שמדובר בסוגיות מאד חשובות לחייהם של כלל אזרחי ישראל, ופעם שנייה משום שגם בזירה הזו הימין יכול לגרוף רווחים אלקטורליים נאים, אם רק יוציא מהבוידעם את האג'נדה הכלכלית.
לא רק שאני בעד, יש לי גם שם לערוץ החדש: BB See
הפסקת אוכל
דניאלה טראוב חזרה לאחרונה משליחות באירלנד, בה שימשה כסגנית השגריר הישראלי. הסרט האיטלקי החדש והמשובח, 'זרים מושלמים', היה נראה לי כמו הזדמנות מעולה להוציא את עלמת החן בעלת השורשים האיטלקיים לבילוי כפול: ארוחת ערב בפטריקס, הפאב האירי בסינמה סיטי, ואחריו סרט שגם אותו לא כדאי לכם לפספס.

8 סיבות
המעלית חוזרת, והפעם כדי לשכנע אתכם לחלק את ירושלים.

יוצא למרתון. מוזמנים לבוא לעודד!
הבית הייעודי
השבוע השיקו חברי הכנסת שולי מועלם (הבית היהודי) ויהודה גליק (הליכוד) את השדולה לחיזוק הקשר היהודי להר הבית. במסגרת כנס ההשקה הצגתי זווית חדשה שעולה מנייר עמדה חדש עליו אנו עמלים בימים אלה, לפיה ראוי לשדרג את מעמדו של הר הבית כאתר תיירות אטרקטיבי בדומה לאופן בו מנוהלים מסגדים בעולם המשמשים כבית תפילה וכמוקד משיכה לתיירים.


עיר דוידל'ה
תראו כמה שהם דומים: דוידל'ה, הוא דוד בארי, וברל כצנלסון, ששמו העברי היה בארי. את הטקסט הבא, אותו כתב ברל לפני 83 שנים לחבריו בשמאל הציוני, ניתן להעתיק כפי שהם לדברי הברכה לרגל זכייתו של דוידל'ה בפרס ישראל למפעל חיים כהוקרה על חידושה של עיר דוד:
"שני כוחות ניתנו לנו: זיכרון ושיכחה. אי אפשר לנו בלעדי שניהם. אילו לא היה לעולם אלא זיכרון, מה היה גורלנו? היינו כורעים תחת משא הזיכרונות. היינו נעשים עבדים לזכרוננו, לאבות אבותינו. קלסר פנינו לא היה אז אלא העתקה של דורות עברו. ואילו הייתה השכחה משתלטת בנו כליל – כלום היה עוד מקום לתרבות, למדע, להכרה עצמית, לחיי נפש?
השמרנות האפלה רוצה ליטול מאיתנו את כוח השכחה, והפסדו–מהפכניות רואה בכל זכירת עבר את "האויב", אך לולא נשתמרו בזיכרון האנושיות דברים יקרי ערך, מגמות נעלות, זכר תקופות פריחה ומאמצי חירות וגבורה, לא הייתה אפשרית כל תנועה מהפכנית, היינו נמקים בדלותנו בבערותנו, עבדי עולם.
דור מחדש ויוצר איננו זורק אל גל האשפה את ירושת הדורות. הוא בוחן ובודק, מרחיק ומקרב ויש שהוא נאחז במסורת הקיימת ומוסיף עליה, ויש שהוא יורד לגלי גרוטאות, חושף נשכחות, ממרק אותן מחלודתן, מחזיר לתחייה מסורת קדומה, שיש בה להזין את נפש הדור המחדש. אם יש בחיי העם משהו קדום מאד ועמוק מאד, שיש בו כדי לחנך את האדם ולחסן אותו לקראת הבאות, האם יהא בזה ממידת המהפכה להתנכר לו?"
(ברל כצנלסון, מקורות לא אכזב, דבר, י"ד באב תרצ"ד)

שיא אישי
סיימתי הרגע שיעור ספינינג של 60 דקות, מתוכן רק ב-47 דקות הסתכלתי בשעון מתי הסיוט הזה נגמר.

על דאטפת אטפוך
מה שטורקיה עושה להולנד, מגיע לה כל כך. הולנד היא אחת המדינות שמעבירות הכי הרבה כספים (כל הנתונים במאגר המידע המעולה של NGO Monitor) לארגונים המבקשים לקדם חרמות נגד מדינת ישראל. עשרות מליוני אירו מדי שנה אם תהיתם. לא שזה יעזור להולנד במאבקה העתידי מול המוסלמים על שמירת ההגמוניה הנוצרית של המדינה.

חזרה לשגרה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה