יום שני, 13 בפברואר 2017

לא אקטואלי - 13.2.17

שירת הברבור
בקרב בין שוברים שתיקה ללהבה, אני מאחל הצלחה לשני הצדדים.

ארץ נעדרת
שמאלנים יקרים, תחליטו. או שאתם בעד הפרדה מהפלסטינים בכדי לשמור על הרוב הדמוגרפי או שאתם ממשיכים לספור את ערביי עזה לטובת קמפיין ההפחדות שלכם למרות שכבר נפרדנו מהם. לא שניהם.

למי שעוד היה צריך הוכחה שמדובר בארגון אנטי ישראלי
דברים שלא ידעתם על סוגיית המסתננים בדרום תל אביב
בדיון בנושא דרום תל אביב שיזם חבר הכנסת מוטי יוגב ונערך השבוע בוועדה לצדק חלוקתי בראשות חבר הכנסת מיקי זוהר הצגתי ארבעה ממצאים חשובים:
א. הגורם המרכזי לעצירת ההסתננות לישראל הוא לא גדר הגבול החדשה עם מצרים שהושלמה רק ב-2013, אלא החקיקה של הכנסת מיוני 2012.
ב. הרשויות סופרות בעיקר את המסתננים לארץ באופן לא חוקי, אבל כמעט ואין מידע על מקורות הגידול המרכזיים של אוכלוסיית המסתננים בשנים האחרונות: מי שמגיעים עם אשרות תייר ונשארים פה באופן לא חוקי, וכמות הולכת וגדלה של ילדים שנולדים כל שנה.
ג. בשכונות דרום תל אביב: יד אליהו, התחנה המרכזית, קריית שלום ועזרא-הארגזים, רוב הילדים שנולדים כיום הינם ילדי זרים.
ד. כמעט כל הפעולות החיוניות הננקטות על ידי הכנסת וממשלת ישראל בניסיון לתת מענה לסוגיות אלה, נשחקות ומבוטלות על ידי פסיקות של בית המשפט העליון.
בשורה התחתונה, ראוי להדגיש כי הסוגיה הכאובה של המציאות בדרום תל אביב היא תוצאה של מדיניות בג"צ, שלוקח לעצמו את הסמכות לבטל את חוקי הכנסת מבלי לקחת אחריות על המציאות בשטח. מכיוון שלא נראה שבית המשפט העליון ירסן את עצמו, הכדור חוזר לפתחם של הכנסת והממשלה, שהגיעה השעה שירסנו את בג"צ.

את השלט הזה שראיתי במשתלה הייתי תולה גם במסדרונות בג"צ, גם במליאת כנסת וגם במשרדי הממשלה
שלי שלך
כמה מחשבות סותרות על התמודדותה של שלי יחימוביץ על ראשות ההסתדרות:
1. אין הרבה נושאים שאני יכול להסכים עליהם עם שלי, אבל מדובר על אחת מהפוליטיקאיות ההגונות והראויות בישראל. אם היא תצליח להביא מעט מהיושר האינטלקטואלי שלה להסתדרות, דיינו.
2. ההסתדרות היא גוף מושחת (לכאורה, למקרה שיש תובעי דיבה בקהל) שגורמת נזק אדיר לכלכלת ישראל. רק מוסד הקביעות גרוע ממנה. במובן זה, עדיף שההסתדרות תהיה במצב כמה שיותר גרוע כדי שאת העסקונה שם יהיה ניתן לפרק. סיבה טובה לקוות ששלי לא תיבחר לתפקיד.
3. בתרחיש היותר גרוע, שלי נבחרת לראשות ההסתדרות, אבל לשנות הרבה היא לא מצליחה. בכל זאת, גוף רקוב עד היסוד (לכאורה, כמובן). ואז יש מנהיגה מוכשרת שעלולה רק להגדיל את הישגי ההסתדרות (שאיכשהו נמצאים ביחס הפוך להישגי הכלכלה הישראלית).
4. שוב אנו חוזים בתופעה שנבחר ציבור המכהן במשרה אחת, מתמודד במקביל על משרה אחרת. לא ראוי ולא הוגן כלפי הבוחרים. עדיף שתתפטר מהכנסת - אם תנצח, לא נורא. אם תפסיד - לא נורא. מי שהכנסת היא עדיפות שנייה בשבילו, זה בסדר גמור אם ילך הביתה להתרעננות קצרה.
5. עד היום לא כיהנה אף אישה בתפקיד מזכ"ל ההסתדרות. וואי וואי מזלם שהם לא הרבנות הראשית או משהו כזה.

מעניין איך יגיב הפצ"ר הירדני
הפסקת אוכל
כבר המון זמן שבית הכוון (ההוא שמכוון את הרכבת, לא ההוא שרץ על הקווים) נמצא אצלי על הכוונת. במיוחד מאז שגיליתי על התפריט החדש שלהם. אז כשמאיר ליוש, אשף גיוס המונים, הקאוצ'ר של הערבית המדוברת, לודאי גאה וחובב אוכל הודיע שהוא מגיע לעיר, ידעתי בדיוק מה יביא אותו אליי.

משלוח מנות
לרגל סיומו של ט"ו בשבט פותח שוק קח תן. אני אתחיל: מחליף שזיפים יבשים במנגו מיובש.

אם אני מבין נכון את המודל העסקי החדש שלהם, זה הזמן להפסיק לקנות דורקס
מנהיגות לא מגמגמת
השבת קראנו בבתי הכנסת את פרשת בשלח, בו עם ישראל יצא ממצרים בהובלתו של מנהיג צנוע מאד כבד פה וכבד לשון.
השבת לפני 21 שנים, שוחרר נתן שרנסקי, סוג של משה רבנו מודרני (אם יורשה לי להשוות), מהכלא הסובייטי ועלה לישראל. ועכשיו קצת ויקיפדיה מעניינת, כי אם אתם כבר פה:
בעקבות המאבק לשחרורו בראשות אשתו אביטל, ולחץ דיפלומטי כבד מצד המערב במהלכו החליטה הכנסת לתבוע את שחרורו. ב-11 בפברואר 1986, לאחר שישב במאסר תשע שנים, שוחרר לבסוף שרנסקי במסגרת עסקה שבה נמסרו לברית המועצות חמישה מרגלים תמורת שלושה מרגלים מערביים, ביניהם ה"מרגל" שרנסקי. הסובייטים שיפרו מאד את תנאי מאסרו בתקופה שלפני השחרור. הוא הבין לבד שהוא עומד להשתחרר כשלראשונה, נתנו לו פירות טריים.
רונלד רייגן, נשיא ארצות הברית דאז, דרש ששרנסקי ישוחרר שעה אחת לפני 2 המרגלים האחרים בעסקה כדי להבדיל ביניהם, שהרי שרנסקי הואשם לשווא בריגול. דרישתו התקבלה, ושרנסקי שוחרר ראשון. החילופים בוצעו בגשר גליניקה שקישר בין גרמניה המזרחית למערבית. אפילו שם, שרנסקי התעקש לזלזל בברית המועצות ובניגוד להוראה שקיבל מהחייל ששיחררו, לצעוד ישר - הוא חצה את הגשר בעקלתון. מיד לאחר חציית הגשר העניק לו שגריר ישראל בגרמניה את דרכונו הישראלי. בנמל התעופה בן גוריון זכה לקבלת פנים נלהבת בהשתתפות ראש הממשלה שמעון פרס ושר החוץ יצחק שמיר. בהגיעו לישראל ביקש שרנסקי להימנע מלקרוא לו אנטולי, אלא לכנותו בשמו העברי נתן, בו הקפיד להשתמש בשנותיו הארוכות בכלא.
במאי 1986 נסע שרנסקי עם אשתו לארצות הברית שם הוענקה לשניהם מדליית הזהב של הקונגרס, העיטור השני בחשיבותו בארצות-הברית כהוקרה על מאבקם למען זכויות האדם. ב-15 בדצמבר 2006 קיבל שרנסקי את מדליית החירות הנשיאותית של ארצות הברית מידי ג'ורג' בוש, והיה לישראלי הראשון (לפני שמעון פרס) ולאדם הלא-אמריקני הרביעי (אחרי נלסון מנדלה, האפיפיור יוחנן פאולוס השני, והאם תרזה) שקיבל את שני העיטורים האמריקניים החשובים ביותר של הנשיא והקונגרס - מדליית הזהב של הקונגרס ומדליית החירות הנשיאותית.

על ספר חדש אני רוצה להגיד
קחו לכם שתי דקות כדי לקרוא את שני העמודים הללו מספרה החדש והמקסים של גילית חומסקי, על אהבה אני רוצה להגיד.
סיכוי טוב שעכשיו תמצאו את עצמכם או בדרך לקנות את הספר או בדרך לבקר בבריכת ממילא או שניהם
טאץ' דאון עם שחר
מי מצטרף לצפייה בהקלטת גמר הסופרבול? אצלי ב-4 לפנות בוקר!

3 תגובות:

 1. "שמאלנים יקרים, תחליטו. או שאתם בעד הפרדה מהפלסטינים בכדי לשמור על הרוב הדמוגרפי או שאתם ממשיכים לספור את ערביי עזה לטובת קמפיין ההפחדות שלכם למרות שכבר נפרדנו מהם. לא שניהם." טעות. לא נפרדנו מעזה. מתי נפרד מעזה? כאשר נמל הים ונמל האויר של עזה יפתחו לתנועה חופשית וכל תושב בעזה יוכל לצאת מעזה ולהכנס אליה בלי לבקש אישור מאת ממשלת ישראל או ממשלת מצרים, כאשר כל ספינה עזתית תוכל להפליג אל מרחבי הים התיכון בלי שמישהו יפריע לה וכל ספינה מכל מקום בעולם תוכל להפליג אל נמל עזה מכל מקום בעולם בלי שמשיהו יפריע לה. אז אפשר יהיה להגיד שהתנתקנו מעזה.

  השבמחק
 2. אתה מוכן להתנתק מעזה? לא מוכן? יש לך סיבות? אולי הסיבות שלך לא להתנתק הן טובות וחשובות וראויות. אבל התוצאה היא שתושבי עזה נחשבים ב"חשבון הדמוגרפי" (שאותו אני מאד לא אוהב) בין הפלסטינים שחיים תחת שלטון ישראל.

  השבמחק
 3. "מתי נפרד מעזה? כאשר נמל הים ונמל האויר של עזה יפתחו לתנועה חופשית וכל תושב בעזה יוכל לצאת מעזה ולהכנס אליה בלי לבקש אישור מאת ממשלת ישראל או ממשלת מצרים, כאשר כל ספינה עזתית תוכל להפליג אל מרחבי הים התיכון בלי שמישהו יפריע לה וכל ספינה מכל מקום בעולם תוכל להפליג אל נמל עזה מכל מקום בעולם בלי שמישהו יפריע לה"

  שוב בלבלת בין הביצה לתרנגולת - ביום שאנשי עזה יכריזו על סיום הלחימה עם ישראל, ייפסק המצור הכפוי (קודם כל מבחינתה של ישראל) על הרצועה.

  עד שזה יקרה, כל האחריות למצב מוטלת לפתחם של ערביי עזה.

  השבמחק