יום רביעי, 25 בינואר 2017

לא אקטואלי - 25.01.2017

גבולות הכיבוש
נסעתי באותו יום מירושלים לטבריה ובחזרה. בהלוך דרך כביש 6, ובחזור דרך הבקעה.
בשני הצירים ראיתי כפרים, בשניהם ראיתי מסגדים. בשניהם ראיתי משילות חלקית.
רק באחד מהם ראיתי ערבים מפגינים עם דגלי פלסטין. ולא, זה לא היה בשטחים "הכבושים".
הגיע הזמן שנבין שהערבים, משני צדי הקו הירוק, הם אותם ערבים.
למסקנה המתבקשת יגיע כל אחד בעצמו.
(צולם מאוטובוס נוסע בצומת בית רימון, סליחה על האיכות הגרועה)
אומרים שזו שגעת
לפני כשנה השמאל הישראלי עלה על טריק רטורי חדש: "אתם הימין בשלטון, בבקשה, תשלטו. מי מפריע לכם לספח?", צייצו כל מיני אלדדיניבים ואופנהיימרים תחת כל עץ רענן, כאילו אין אילוצים בין לאומיים כאלה ואחרים (מי אמר אובמה?). רק שהיה באג בתכנית: דונלד טראמפ נבחר לנשיאות ארצות הברית. ומאז? אותם שמאלנים בטרפת נגד כל מחשבה על העברת שגרירות לבירת ישראל, סיפוח מעלה אדומים (לא אמרתם שהגושים ממילא יישארו אצלנו?) ושאר עניינים. שמאלנים חמודים, יש לנו פה הזדמנות מיוחדת להצעיד יחד את ישראל קדימה. תפקידכם במשימה: לא להפריע.

הסיפור הפלסטיני במשפט אחד: לא משנה כמה טוב יהיה לערבים, העיקר שיהיה רע ליהודים
מסע אחר
בשבוע שעבר היו פה כמה חברים שהעירו לי כי השתמשתי במילה ערבים ולא במילה פלסטינים. בסטטוס אחר העירו לי אחרים שהשתמשתי במילה פלסטינים ולא במילה ערבים. מה אני אגיד לכם, מעייף כל הקטע הזה של סמנטיקה... אני מודה שוויכוחים על טרמינולוגיה פחות עושים לי את זה. אני מעדיף שנדבר על עובדות.
לדוגמא, בשבוע שעבר התבקשתי להציג את הנרטיב הציוני בשיח זהויות מול נימאלה, פעילה ערביה מבית ג'אלה. באירוע, שנערך בקיבוץ רמת רחל, סיפרה נימאלה שהיא מעורבת ביוזמת הידברות משותפת בין פלסטינים, יהודים וגרמנים. מה הקשר גרמנים? לטענתה של נימאלה, לגרמניה יש אחריות לכך שהיהודים הקימו מדינה בארץ ישראל, ולכן צריך להיות להם גם חלק בפתרון.
כשהגיע החלק שלי, הצגתי את עצמי, יהודי שנולד לאבא ואמא שנולדו בלוב ובאיראן, ממשפחות שכמהו להגיע למדינת ישראל למרות שמעולם לא ראו גרמני אחד. לפני תחילת השיחה, הובלתי את המשתתפים לשלט שמתאר את הקרב ברמת רחל, בו מסופר כיצד לחמו מתיישבי הקיבוץ נגד חיילי צבא... מצרים!
לכן, כל פעם שדנים על שיח-היש-או-אין-עם-פלסטיני, ראוי להזכיר כי על פי תכנית החלוקה היו אמורים לקום שתי מדינות: מדינה יהודית ומדינה *ערבית* ולא לשכוח כיצד לאחר ההכרזה על קום המדינה פלשו צבאות משבע מדינות ערב במטרה למחוק את היישוב היהודי.
אם כבר מבקשים למצוא שותפים לפתרון הסכסוך הבלתי נגמר שיש לנו פה, לא צריך ללכת לגרמניה. מספיק להסתכל מעבר לגבול, כל גבול, ולזכור שגם מדינות ערב צריכות לשאת באחריות למצבם של אותם ערבים שהפכו ברבות הימים להיות פלסטינים.

הפסקת אוכל
זוכרים שלקחתי את ליאור להחזיר לגוף קצת ברזל ושאר ויטמינים בצדקיהו? הנה הסיבה האמיתית: השנה חוגגת הסטייקייה את שנתה ה-30. אתר רול שלח אותנו למשימה מעבר לקווים (13 ו-15, למקרה שתהיתם). להלן הממצאים.

החיים על פי הארץ: אמנים מבטלים את הופעתם בטקס אותו החרימו מלכתחילה
יעלה ויבוא
אני מודה, חגגתי
חגגתי את נצחונו של טראמפ (מכמה סיבות, שזה לא הזמן להזכיר).
חגגתי את יומו האחרון של אובמה.
חגגתי בשביל מדינת ישראל שנפטרה מנביא-שקר משיחי.
חגגתי בשביל המזרח התיכון שנכנס לכאוס הרבה באשמת חדל האישים מהבית הלבן.
חגגתי בשביל ארצות הברית, שהנשיא שלה עשה הכל כדי לבטל את מעמדה כמעצמת העל היחידה בעולם ולפנות את מקומה למעצמת על חדשה-ישנה.
חגגתי בשביל תושבי אוקראינה, פינלנד, גאורגיה ושאר העולם, שסובלים מהוואקום שהותיר אחריו אובמה ואליו נכנס פוטין.
Black Friday (The End)
חי בסרט
על הסרט 'לה לה לנד' שמעתי ביקורות מעורבות והבנתי שחצי ממי שראו אותו אהבו אותו, וחצי לא. אז הלכתי עם ידידה והקפדנו לשמור על הסטטיסטיקה. לצערי אני הייתי בצד הלא נכון של הסטטיסטיקה. אחרי כמה ימים הלכתי לראות גם את 'המרגל סנודן'. וואו איזה סרט גרוע. גרם לי לצאת מהסרט באמצע. אחרי איזה תריסר אנשים שעשו זאת לפניי. ואם השם 'לה לה לנד' לא היה תפוס כבר, כך הייתי קורא גם לסרט המפוברק הזה.
דוברות ללא טעם
כך נראית דוברות מטעם: רמטכ"ל שחירף נפשו בקרב חייו נגד חייל זוטר שטעה.
לצידו דובר שעסוק בלדחוף ידיעה מתלקקת לשער העיתון של המדינה.
צריך לחזור לימים שהדוברות של שירותי הביטחון עסקה בלספק נתונים ועובדות במקום לעשות יח"צ.

מי אמר שאן מילים ירושלמיות חדשות?

2 comments:

 1. אכן: אתם רוצים לספח - תספחו, אבל את כל השטח כולו ועם זכות בחירה לכל התושבים בשטח מיד עם הסיפוח, בלי "שלבים" ובלי "בהדרגה". או כל השטח וזכות בחירה לכל התושבים או שתצאו משם. אין באמצע. באמצע זה אומר שלטון ישראלי על אנשים שאין להם זכות בחירה לממשלה ששולטת עליהם. את זה כבר ניסו בדרום אפריקה עד 1994.

  וכנ"ל השגרירות האמריקאית. אם תודיע ממשלת ארצות הברית שהיא מעבירה את שגרירות ארצות הברית במדינת ישראל מתל אביב לבירת ישראל מערב ירושלים ובמקביל מקימה את שגרירות ארצות הברית במדינת פלסטין בבירת פלסטין מזרח ירושלים, לנו בשמאל לא תהיה עם זה שום בעיה. אבל שגרירות אמריקאית ב"ירושלים בירת ישראל" בלי שגרירות בפלסטין - עם זה יש לנו בעיה מאד גדולה. ולא רק לנו, לא במקרה אפילו דונלד טרמאפ לא ממהר לעשות את זה.

  השבמחק

  השבמחק
  תשובות
  1. אם אפשר היה לעשות את אוסלו הנורא בשלבים, גם את החלת הריבונות אפשר לעשות בשלבים.
   ואגב, לא יודע מי זה "אנו בשמאל". אני שומע יותר ויותר שמאלנים שמבינים שירושלים לא תחולק.

   מחק