יום שישי, 30 באוגוסט 2013

לא אקטואלי - 30.08.13

דורש עיון
בארבע השנים האחרונות זכיתי להשתתף בבית המדרש של גשר לאנשי תקשורת. מדובר בבית מדרש ייחודי מהרבה בחינות, אחת מהן היא שבראשו עומדת אישה אורתודוקסית, ד"ר חנה פרידמן, חוקרת תלמוד אשר נולדה בירושלים, התגוררה בגוש עציון והיום חיה בתל-אביב. במסגרת מפעליה החינוכיים, כתבה לאחרונה חנה את 'למען תשכיל', חוברת אשר מבקשת לדון ביחס העולם הדתי ללימודי החול מהזווית ההלכתית, ההיסטורית והמחשבתית. החוברת, בהוצאת נאמני תורה ועבודה והקיבוץ הדתי, ידידותית מאד למורים, הורים ותלמידים, ומתאימה במיוחד עם תחילת שנת הלימודים. עבור מי שעדיין לא השתכנע לעיין בחוברת או להרחיב את ידיעותיו בלימודי החול, תמצתו אבותינו את כל התורה כולה למשפט אחד: איזהו חכם, הלומד מכל אדם.

מנהגי תשובה
לרגל חודש הרחמים והסליחות פרסם ארגון הרבנים 'בית הלל' קריאה משותפת עם 'אור ירוק' לעריכת חשבון נפש בנושא עבירות תנועה, מתוך הבנה כי תאונות דרכים הן הגורם הקטלני ביותר במדינת ישראל. לטענת יוזמי הקריאה, אין ערך בעיסוק בתשובה כל עוד אנו עוברים עבירות תנועה המסכנות חיי אדם. לשם כך, חיבר הרב יואל בן-נון הלכות דרכים מפורטות, שעם רמה מספיקה של יושרה פנימית, יוכל כל אחד מאיתנו להגיע אליהן בעצמו.

הוראות פתיחה ב-א'
בעקבות מאורעות קלנדיה, את הוראות הפתיחה באש רצוי לשנות מ-"אל תירה" ל-"אל תירא".

משא עולמי
במשך 14 שנה הגיש אייל פלד את תכנית הטיולים 'מסע עולמי'. כמעט כל מי שנשאל באותה תקופה במה הוא רוצה לעבוד, היה מבקש להחליף את פלד. אני ידעתי שהסיכוי להחליף את פלד הוא כל כך קטן, שהצעתי להיות זה שמחליף את הצלם שלו. טעיתי. לפני כחמש שנים נכנע המגיש החביב לעין הרע שכולם פתחו עליו ולקה בשבץ מוחי. כיום נמצא פלד בעיצומו של מסע שיקום ארוך, אשר חלקו ייחשף בימים הקרובים לציבור במסגרת השתתפותו בקמפיין התרמה חדש של 'יד שרה' שנעשה כולו בהתנדבות – מפלד עצמו ועד חברת הפרסום 'ראובני פרידן'. תשדיר הפרסומת הוקרן לראשונה באירוע ההשקה שערך הארגון לשירות החדש של 'אשפוז בית', אשר מאפשר לחולים להשתחרר לביתם מוקדם יותר הן על מנת לפנות את מקומם בבית החולים והן על מנת להשתקם בסביבתם הטבעית והאינטימית.

זיכרון משה
הדובר המרכזי באירוע ההשקה היה אורי לופוליאנסקי, מייסד יש שרה, אשר גרם להרבה מאד עיתונאים להתעניין פתאום בשירותים רפואיים. בפועל רבים מהם הגיעו על מנת לשמוע את מוצא פיו לגבי האפשרות שיתמודד שוב על ראשות עיריית ירושלים. כל מי שהאזין לדברים ברוב קשב יכל להבין מבין השורות שראש העיר לשעבר מת לחזור ללשכה, אך הוא ממתין להתפתחויות המשפטיות בעניינו. בדבריו הוא הכחיש הרבה דברים, אבל לא את שאיפתו לרוץ. תכל'ס? זכותו! מי שכן צריך לקחת את הדברים לתשומת ליבו הוא המועמד משה ליאון, אשר יכול לראות בכך רמז (נוסף) לכך שהוא דחליל שממלא את מקומו של המועמד החרדי, יהיה מי שיהיה, עד שזה יגיע. והוא יגיע, בעיקר משום שהסיכוי שהחרדים האשכנזים יתגייסו במלוא עוזם לטובת מועמד דתי לאומי מזרחי שואף לאפס. על כן, אם יש לליאון טיפה כבוד עצמי, עדיף שיסיר את מועמדותו (הבזויה מלכתחילה, בעיניי) בהקדם. אלא אם הוא מעוניין להיזכר כבדיחה הארוכה בהיסטוריה.

שלום כוחות
חבר הלאומים הוקם אחרי מלחמת העולם הראשונה. לאור כישלונו במלחמת העולם השנייה, הוא פורק ובמקומו הוקם האו"ם. מה שקורה עכשיו בסוריה, במצרים ובכלל, חושף את האו"ם בערוותו (האימפוטנטית). הגיע הזמן לפרק גם אותו. יעיד על כך חוסר התפקוד של כוחות השלום, שנגמר להם הכוח כשהשלום לא שם.

בדרך לחידקל
עזבו אתכם מכל השדים הדמוגרפיים, הגיע הזמן לספח את סוריה, לבנון ומצרים. לטובת כולם.

לא זוכרות
- "מוזיאון ארץ ישראל שלום."
- "רציתי לדעת האם תסכימו להשכיר את המקום לטובת אירוע של ארגון קיצוני שפועל להשמדת מדינת ישראל בתמורה למיליון דולר."
- "מה פתאום?! בעד שום סכום שבעולם."
- "אה בסדר. שאלה אחרת: אני רוצה לשכור את המקום סתם ככה, כמה זה יעלה לי?"
- "ארבעת אלפים שקל."
- "סגרנו."

בדיחה לעוסה
הידעת? רוב המחלוקות הפוליטיות בתימן נסובות על ענייני גת ומדינה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה